Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji
BIP   Zwiększ kontrast strony |   Wielkość czcionki podstawowa Wielkość czcionki zwiększona Wielkość czcionki podwójna | Facebook Youtube LinkedIn Instagram | Wersja językowa polska | Wersja językowa angielska
Strona główna / Aktualności / Webinarium: Podatek CIT i ceny transferowe – zamknięcie roku i wyzwania na 2024 r. 10 stycznia 2024 r.

Webinarium: Podatek CIT i ceny transferowe – zamknięcie roku i wyzwania na 2024 r. 10 stycznia 2024 r.

Przypominamy, że już 10 stycznia br. odbędzie się webinarium organizowane przez Deloitte Polska na temat podatku CiT i ceny transferowych, zamknięcie roku i wyzwania na 2024 r.

Webinar jest częścią cyklu „Zamknięcie roku i podatkowo-prawne wyzwania na 2024”

Podczas spotkania online eksperci Deloitte omówią najważniejsze zagadnienia mające wpływ na rozliczenia CIT za 2023 r., w szczególności:
– podatku od przerzucanych dochodów,
– możliwości odliczenia kosztów usług niematerialnych wyłączonych z KUP w latach 2018-2021,
– limitowania kosztów finansowania dłużnego,
– rozliczenia podatku u źródła (WHT).

Nie zabraknie również przedstawienia wybranych obowiązków z zakresu przepisów o cenach transferowych, takich jak:
– weryfikacji rynkowości rozliczeń z podmiotami powiązanymi za 2023 r.,|- podejścia do kwestii aktualności analiz danych porównawczych, w szczególności analiz finansowych,
– dokonywania korekt cen transferowych i ich ujmowania w rozliczeniach CIT, szczególności w świetle aktualnych interpretacji i orzecznictwa,
– obowiązków w zakresie dokumentacji cen transferowych za 2023 r., w szczególności w zakresie stosowania zwolnień i doświadczeń płynących z nowej formuły składania TPR i oświadczenia zarządu obowiązującej od 2022.

Dodatkowo w trakcie webinaru zostaną poruszone inne obowiązki nałożone na podatników CIT, m.in. w zakresie przygotowania i publikacji sprawozdania z realizacji strategii podatkowej.

Wydarzenie odbędzie się 10 stycznia 2024 r. w godzinach 10.00-10.45.

Link do rejestracji TUTAJPowrót