Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji
BIP   Zwiększ kontrast strony |   Wielkość czcionki podstawowa Wielkość czcionki zwiększona Wielkość czcionki podwójna | Facebook Youtube LinkedIn Instagram | Wersja językowa polska | Wersja językowa angielska
Strona główna / Aktualności / Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. kończy 2022 rok wydaniem dwóch decyzji o wsparciu.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. kończy 2022 rok wydaniem dwóch decyzji o wsparciu.

Do Polskiej Strefy Inwestycji dołączyło dwóch nowych przedsiębiorców z obszaru zarządzanego przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A.
Przedsiębiorca POLANA Sp. z o.o. otrzymał decyzję o wsparciu na utworzenie nowego zakładu produkcyjnego, który powstanie w miejscowości Tchórzowa (gmina Miedzna, powiat węgrowski, woj. mazowieckie).
W ramach nowej inwestycji przedsiębiorca zobowiązał się do poniesienia kosztów kwalifikowanych w wysokości 32 mln zł oraz zatrudnienie 30 pracowników.
Przedmiotem działalności w ramach nowej inwestycji będzie przetwarzanie i konserwowanie mięsa z drobiu, produkcja konserw i przetworów z mięsa oraz świadczenia usług magazynowania i przechowywania towarów zamrożonych lub schłodzonych.
Kolejnym przedsiębiorcą, który otrzymał decyzji w ostatnich dniach grudnia 2022 r. jest Krzysztof Hryniewicki PPHU IWRO-PAK, który posiada siedzibę w Bielsku Podlaskim.
Nowa inwestycja dotyczy zwiększenia zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu. Inwestycja realizowana będzie w miejscowości Orzechowicze ( gmina Bielsk Podlaski).
W związku z inwestycją PPHU IWRO-PAK poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 4mln 200 tys. złotych oraz zwiększy poziom zatrudnienia – kształtującego się na poziomie 40 pracowników o 1 nowego pracownika.
Realizacja inwestycji obejmuje wybudowanie budynku oraz zakup maszyn i urządzeń, które pozwolą na kruszenie odpadów z tworzyw sztucznych.
PPHU IWRO-PAK jest firmą, która od wielu lat z niezmiennym powodzeniem prowadzi działalność w branży recyklingu; zajmuje się przemiałem tworzyw sztucznych, współpracując z firmami z całej Polski. Więcej o PPHU IWRO-PAK https://iwro-pak.pl/ 

Gratulujemy przedsiębiorcom i życzymy wielu sukcesów zawodowych!!!

 

Decyzja o wsparciu wydana SSSE PSIPowrót