Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji
BIP   Zwiększ kontrast strony |   Wielkość czcionki podstawowa Wielkość czcionki zwiększona Wielkość czcionki podwójna | Facebook Youtube LinkedIn Instagram | Wersja językowa polska | Wersja językowa angielska
Strona główna / Aktualności / SSSE SA rozpoczęła 2023 rok pozyskując nowych przedsiębiorców i wydając 3 decyzje o wsparciu.

SSSE SA rozpoczęła 2023 rok pozyskując nowych przedsiębiorców i wydając 3 decyzje o wsparciu.

Pierwszą w tym roku decyzję o wsparciu wydaną w 2023 r. przez SSSE SA otrzymał przedsiębiorca ZAPROM Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Tołcze (gm. Turośń Kościelna), zajmująca się obróbką metali.
Przedsiębiorca z tytułu nowej inwestycji poniesie koszty kwalifikowane w wysokości co najmniej 13 mln 300 tys. złotych oraz zwiększy dotychczasowe zatrudnienie, kształtujące się na poziomie 51 pracowników, o jednego pracownika.
W ramach nowej inwestycji mającej na celu zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu, ZAPROM wybuduje halę produkcyjno- magazynową, zakupi roboty adaptacyjne, maszyny do obróbki metalu, oprogramowanie wspomagające procesy produkcyjne i wyposażenie hali.
ZAPROM Sp. z o.o. jest polskim przedsiębiorcą, specjalizuje się w budowie maszyn do przetwórstwa blachy w kręgach, taśmach i arkuszach, a także maszyn prototypów projektowanych i budowanych według wymagań klienta. Wykonują zarówno kompletne linie produkcyjne jak i ich poszczególne komponenty – od załadunku surowca do transportu i pakowania gotowych wyrobów. Zaawansowana mechanika wyposażona jest w nowoczesne układy sterowania programowane przez własny, doświadczony zespół specjalistów.
Więcej o ZAPROM Sp. z o.o. http://zaprom.pl/ 

Kolejne dwie decyzje o wsparciu otrzymał przedsiębiorca HANBUD Sp. z o.o. mający siedzibę w Bielsku Podlaskim. Przedsiębiorca również reprezentuje branżę metalową, a specjalizuje się w wytwarzaniu kształtowników ze stali.
W oparciu o pierwszą decyzję o wsparciu nowej inwestycji, polegającej na zwiększenie zdolności produkcyjnej zakładu, HANBUD Sp. z o.o. poniesie 14 mln zł nakładów inwestycyjnych oraz zwiększy zatrudnienie o jednego pracownika. Celem inwestycji jest zakup parku maszynowego, wyposażenia i środków transportu wewnętrznego, linii do automatycznego pakowania pokryć dachowych, linii do cięcia arkuszy oraz wózków widłowych.
W oparciu o drugą decyzją o wsparciu, w ramach nowej inwestycji, określonej jako zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu produkcyjnego, poniesie nakłady kwalifikowane w wysokości co najmniej 36 mln 250 tys. złotych oraz zwiększy dotychczasowe zatrudnienie na poziomie 219 pracowników o 1 pracownika.
Realizacja projektu inwestycyjnego dotyczy budowy nowoczesnego zaplecza magazynowego materiałów i surowców wykorzystywanych w produkcji oraz wytworzonych w zakładzie wyrobów i obejmuje budowę hali i jej wyposażenie oraz zakup systemu informatycznego do zarządzania zasobami.
HANBUD Sp. z o.o. reprezentuje w 100% kapitał polski. Jako producent pokryć dachowych stał się liderem w branży i z powodzeniem wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów. Firma powstała ponad 20 lat temu. Produkty HNANBUD każdego roku trafiają do niemal 3 tysięcy odbiorców w całej Europie. Obecnie jest czołowym producentem pokryć dachowych i ogrodzeń metalowych.
Więcej o HANBUD Sp. z o.o. https://hanbud-dachy.pl/ 

 

Decyzja o wsparciu wydana SSSE PSIPowrót