Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji
BIP   Zwiększ kontrast strony |   Wielkość czcionki podstawowa Wielkość czcionki zwiększona Wielkość czcionki podwójna Wersja językowa polska | Wersja językowa angielska
Strona główna / Aktualności / Polski Produkt Przyszłości – ruszył nabór do XXV edycji konkursu

Polski Produkt Przyszłości – ruszył nabór do XXV edycji konkursu

Zapraszamy do udziału w jubileuszowej edycji konkursu „Polski Produkt Przyszłości”, organizowanego PARP oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej innowacyjnych produktów, mających potencjał na odniesienie sukcesu rynkowego w Polsce i za granicą.

W jubileuszowej, XXV edycji konkursu nagrody przyznawane będą w trzech kategoriach:
– produkt przyszłości instytucji szkolnictwa wyższego i nauki,
– produkt przyszłości przedsiębiorcy,
– wspólny produkt przyszłości instytucji szkolnictwa wyższego i nauki oraz przedsiębiorcy.

Zgłaszać mogą się (indywidualnie lub wspólnie) instytucje szkolnictwa wyższego, tj. uczelnie, instytuty naukowe i badawcze, a także przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie kraju.

W każdej z kategorii przyznana będzie nagroda główna w wysokości 100 tys. zł, a także maksymalnie cztery wyróżnienia po 25 tys. zł.

Kapituła konkursu może przyznać także nagrody specjalne: dla młodego przedsiębiorcy, za produkt z branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) oraz za ekoinnowacji.
Zgłoszone projekty oceniane będą według kryteriów: poziomu innowacyjności, przydatności cech lub funkcjonalności produktu dla jego użytkowników końcowych, potencjału rynkowego, poziomu zaawansowania prac nad produktem, strategii wprowadzenia produktu na rynek, a także jego wpływu na środowisko. Dodatkowo punktowane będą patenty i zgłoszenia patentowe

Konkurs finansowany jest w ramach Funduszy Europejskich z Programu Inteligentny Rozwój (POIR). Zgłoszenia można składać do 1 grudnia.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie www.parp.gov.pl/konkurspppPowrót