Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji
BIP   Zwiększ kontrast strony |   Wielkość czcionki podstawowa Wielkość czcionki zwiększona Wielkość czcionki podwójna | Facebook Youtube LinkedIn Instagram | Wersja językowa polska | Wersja językowa angielska
Strona główna / Aktualności / Pierwsze Sympozjum Naukowo – Praktyczne PUZ w Suwałkach (relacja)

Pierwsze Sympozjum Naukowo – Praktyczne PUZ w Suwałkach (relacja)

Z przyjemnością informujemy, że Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wzięła udział w pierwszym Sympozjum Naukowo – Praktycznym Urządzenia i Systemy Mechatroniczne, które odbyło się w dniu 19 maja 2022 roku w Suwałkach. Organizatorem przedsięwzięcia była Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach.

Sympozjum zostało otwarte przez JM Rektor dr Martę Kapustę, prof. PUZ w Suwałkach. Pani Rektor zwróciła uwagę na to, że suwalska uczelnia, choć nie jest wielkim ośrodkiem akademickim, jest doskonałym miejscem kształcenia kadr, szczególnie na potrzeby lokalnego rynku.

Podczas Sympozjum odbyło się aż dziesięć wykładów w tematyce mechatronicznej. SSSE S.A. została zaproszona do przedstawienia prelekcji dotyczącej Polskiej Strefy Inwestycji. Było to podyktowane tym, że wydawane przez Spółkę decyzje o wsparciu w znakomitej większości wiążą się z zakupem najnowszych technologii, nowoczesnych linii produkcyjnych, co bezpośrednio wpływa na rozwój nauki w zakresie mechatroniki.

W czasie sympozjum odbyła się też wystawa partnerów wydarzenia, w czym również mieliśmy przyjemność wziąć udział.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz wyrażamy nadzieję na dalszą, owocną współpracę.

{gallery}Sympozjum 2022{/gallery}Powrót