Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji
BIP   Zwiększ kontrast strony |   Wielkość czcionki podstawowa Wielkość czcionki zwiększona Wielkość czcionki podwójna Wersja językowa polska | Wersja językowa angielska
Strona główna / Aktualności / „Nowy Start” – Fundusze Europejskie pomagają przedsiębiorcom powrócić do biznesu

„Nowy Start” – Fundusze Europejskie pomagają przedsiębiorcom powrócić do biznesu

Program „Nowy Start” oferowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) wspiera firmy, które powróciły do biznesu. O pomoc z funduszy unijnych mogą wnioskować MŚP, które ponownie rozpoczęły działalność gospodarczą. Celem programu jest dostosowanie ich modelu biznesowego do zmieniających się warunków rynkowych i konkurencji. Budżet na „Nowy Start” finansowany jest z Programu Wiedza Edukacja Rozwój.

W „Nowym Starcie” mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej w ciągu 24 miesięcy i ponownie podjęli się prowadzenia firmy w okresie 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu. Program pozwala na skorzystanie z indywidualnie dobranych szkoleń i warsztatów oraz z doradztwa poszkoleniowego prowadzonego przez ekspertów.

Celem działania jest zwiększenie posiadanych i nabycie nowych kompetencji w zakresie zarządzania i umiejętności prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Właściciele firm mogą przeanalizować swoją sytuację z ekspertem oraz skorzystać z wiedzy i doświadczeń innych.

Aktualnie nabór jest prowadzony łącznie przez 4 Beneficjentów wyłonionych przez PARP we wcześniejszym naborze. Przedsiębiorcy mają możliwość wyboru jednego z czterech projektów:

Profesjonalny start”, realizowany przez EURO CAPITAL Doradztwo Gospodarcze Sibilski sp. k. – nabór trwa do 31 grudnia 2022 r.

Akademia pozytywnej zmiany”, realizowany przez POLBI Sp. z. o.o. – nabór trwa do 31 grudnia 2022 r.

Ster na cel”, realizowany przez AVSI POLSKA – nabór trwa do 30 listopada 2022 r.

Drugi start – pewny sukces” , realizowany przez Centrum Doradztwa Finansowego Urszula Bancerz – nabór trwa do 31 maja 2023 r.

Szczegółowe informacje oraz kontakt do Beneficjentów znajdują się na stronie internetowej programu PARP „Nowy Start” TUTAJ

 

 Powrót