Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji
BIP   Zwiększ kontrast strony |   Wielkość czcionki podstawowa Wielkość czcionki zwiększona Wielkość czcionki podwójna | Facebook Youtube LinkedIn Instagram | Wersja językowa polska | Wersja językowa angielska
Strona główna / Aktualności / Nowoczesne technologie w branży poligraficznej – ARKA-DRUK w Polskiej Strefie Inwestycji

Nowoczesne technologie w branży poligraficznej – ARKA-DRUK w Polskiej Strefie Inwestycji

Zarząd SSSE S.A. wydał kolejną decyzję o wsparciu. Tym razem wsparcie otrzymał przedsiębiorca ARKA-DRUK spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Łapach. Jest to spółka w 100% z polskim kapitałem, działająca w branży poligraficznej.
Wartość kosztów kwalifikowanych, których poniesienie zadeklarował przedsiębiorca wynosi niemal 28,2 mln złotych. Dodatkowa Spółka zadeklarowała zwiększenie zatrudnienia o 1 pracownika.
W ramach realizacji inwestycji ARKA-DRUK zamierza zakupić nieruchomość, na której powstanie strefa magazynowo- przeładunkowa oraz nabyć maszyny i urządzenia pozwalające na zwiększenie zdolności wytwórczych istniejącego zakładu, w tym linię drukującą umożliwiającą produkcję opakowań zgodnie z indywidulanym zamówieniem klienta. Linia, z uwagi na swoje rozwiązania technologiczne, pozwoli na zastosowanie nowych komponentów opracowanych przez ARKA-DRUK, poprawiających jakość i funkcjonalność opakowań.
Więcej o ARKA-DRUK https://www.arkadruk.com/ofirmie_pl.html 

Przedsiębiorcy z obszaru zarządzanego przez SSSE S.A. chętnie korzystają z decyzji o wsparciu, gdyż dzięki temu mają możliwość stosowania zwolnienia z podatku PIT lub CIT, tym bardziej, że na obszarze zarządzanym przez SSSE S.A. wartość niezapłaconego podatku może wynieść do 70% wartości inwestycji. Jest to najwyższa intensywność pomocy publicznej w skali kraju. Tylko na niewielu obszarach Polski przedsiębiorcy mogą skorzystać z tak wysokiego wsparcia. Więcej o decyzji o wsparciu 

Decyzja o wsparciu wydana SSSE PSIPowrót