Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji
BIP   Zwiększ kontrast strony |   Wielkość czcionki podstawowa Wielkość czcionki zwiększona Wielkość czcionki podwójna | Facebook Youtube LinkedIn Instagram | Wersja językowa polska | Wersja językowa angielska
Strona główna / Aktualności / Kolejny przedsiębiorca z powiatu łosickiego skorzysta z ulgi w podatku w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. SSSE S.A. oferuje najwyższy poziom wsparcia w skali kraju.

Kolejny przedsiębiorca z powiatu łosickiego skorzysta z ulgi w podatku w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. SSSE S.A. oferuje najwyższy poziom wsparcia w skali kraju.

Zarząd SSSE S.A.  wydał drugą w tym roku decyzję o wsparciu. Otrzymał ją Przedsiębiorca Piotr Chraszcz, który prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą OBRÓBKA BREWNA Piotr Chraszcz. Inwestycja, mająca na celu zwiększenie zdolności produkcyjnej, będzie realizowana w miejscowości w miejscowości Nowe Szpaki, w gminie Stara Kornica, w powiecie łosickim, w woj. mazowieckim. Przedsiębiorca, w ramach nowej inwestycji, planuje rozbudowę hali produkcyjnej oraz zakup maszyn i urządzeń do zakładu. Realizacja inwestycji wiązać się będzie z poniesieniem kosztów kwalifikowanych w wysokości 4 186 000 zł oraz zwiększeniem zatrudnienia, kształtującego się na poziomie 21 pracowników, o 2 nowych pracowników.
Firma OBRÓBKA BREWNA Piotr Chraszcz  specjalizuje się w produkcji elementów palet pierwszej i drugiej klasy. Życzymy przedsiębiorcy wielu sukcesów zawodowych.

Ze wsparcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji mogą korzystać przedsiębiorcy produkcyjni oraz przedsiębiorcy świadczący usługi dla biznesu jak np.: informatyczne, architektoniczne, finansowych.
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wspiera przedsiębiorców z obszaru województwa podlaskiego oraz powiatów ełckiego i gołdapskiego w województwie warmińsko-mazurskim i powiatów: łosickiego, ostrowskiego, sokołowskiego w województwie mazowieckim. Oferowana przez SSSE S.A.  wysokość pomocy publicznej jest najwyższa w skali kraju i wynosi 70% dla mikro i małego przedsiębiorcy, 60% dla średniego przedsiębiorcy, 50% dla dużego przedsiębiorstwa, z wyjątkiem powiatu ostrowskiego, w którym poziom wsparcia jest również atrakcyjny i wynosi odpowiednio dla mikro i małego przedsiębiorcy 60%, średniego 50%, a dużego 40%.

Firmy mogą wystąpić o wsparcie inwestycyjne na każdym etapie ich rozwoju, tzn.: na utworzenie nowego zakładu, na zwiększenie zdolności produkcyjnej już istniejącego zakładu, na wprowadzenie nowego produktu czy dywersyfikację produkcji. Procedura uzyskania decyzji o wsparciu jest bardzo prosta. Zapraszamy do kontaktu z Wydziałami Obsługi Inwestora w Ełku i w Suwałkach.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydała kolejną decyzję o wsparciu w 2024 r.


Powrót