Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji
BIP   Zwiększ kontrast strony |   Wielkość czcionki podstawowa Wielkość czcionki zwiększona Wielkość czcionki podwójna Wersja językowa polska | Wersja językowa angielska
Strona główna / Aktualności / Europejski Kongres Samorządów 2022

Europejski Kongres Samorządów 2022

W dniach 11 – 12 kwietnia 2022 roku w Mikołajkach odbył się VII Europejski Kongres Samorządów organizowany przez Instytut Studiów Wschodnich.
EKS to wydarzenie podczas którego spotykają się przedstawiciele jednostek samorządów terytorialnych, administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu. W czasie tegorocznej edycji odbyło się ok. 100 debat w 11 ścieżkach tematycznych. Jednym z panelistów był Prezes Zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Leszek Dec. Pan Prezes wziął udział w rozmowie pn. Inwestor poszukiwany – obsługa przedsiębiorców na terenie gmin i powiatów. Moderatorem dyskusji był p. Mariusz Radło (Katedra Globalych Współzależności Gospodarczych, SGH w Warszawie), a pozostałymi panelistami p. Jarosław Perzyński (Burmistrz Sierpca) oraz p. John Grogan (Mongolsko – Brytyjska Izba Handlowa). Rozmowa dotyczyła przede wszystkim standardów obsługi przedsiębiorców w jednostkach samorządu terytorialnego oraz możliwościach współpracy różnych podmiotów. Prezes Dec podzielił się swoimi doświadczeniami i obserwacjami w tym zakresie. Wskazał, że bliska współpraca instytucji otoczenia biznesu i samorządów jest jednym z ważniejszych rzeczy zachęcających przedsiębiorców do realizacji inwestycji na danym terenie.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do udziału w dyskusji.Powrót