Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji
BIP   Zwiększ kontrast strony |   Wielkość czcionki podstawowa Wielkość czcionki zwiększona Wielkość czcionki podwójna Wersja językowa polska | Wersja językowa angielska
Strona główna / Aktualności / Webinaria i konsultacje dla przedsiębiorców „Solidarni z Ukrainą” – kwiecień 2022

Webinaria i konsultacje dla przedsiębiorców „Solidarni z Ukrainą” – kwiecień 2022

Ośrodek Enterprise Europe Network funkcjonujący przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego organizuje cykl wydarzeń online, w formie webinariów i konsultacji. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie lokalnego środowiska biznesowego i podlaskich przedsiębiorców w nawiązywaniu nowych, owocnych dla obu stron, współprac zagranicznych.
W ramach wydarzenia pojawiać się będzie tematyka m.in. kierunków eksportu zastępującego rynek rosyjski i białoruski, jak i kwestia zatrudniania cudzoziemców, ze szczególnym uwzględnieniem uchodźców z Ukrainy.

Kiedy?

1. Webinarium #SolidarnizUkrainą – aspekty prawne zatrudniania pracowników z Ukrainy
Data: 6 kwietnia 2022

W ramach webinarium będą mogli Państwo, poza teoretyczną wiedzą na temat aspektów prawnych zatrudniania pracowników z Ukrainy, poznać praktyczne przykłady i rozwiązania na co zwrócić uwagę przy zatrudnianiu obywateli ukraińskich, jakiego rodzaju wizy i pozwolenia są niezbędne, czy w każdym przypadku konieczne są wizy i zezwolenia na pobyt, zmiany warunków pracy a zezwolenie na pracę w świetle nowych przepisów, czy też jak analizować dokumenty dotyczące zatrudnienia cudzoziemców.
Szczegóły i zapisy:
https://pfrr.pl/webinarium-solidarnizukraina-aspekty-prawne-zatrudniania-pracownikow-z-ukrainy-06-04-2022/ 

2. Webinarium #SolidarnizUkrainą – nowe możliwości współpracy na rynkach skandynawskich
Data: 8 kwietnia 2022

W ramach webinarium będą mogli Państwo zdobyć praktyczne wskazówki i uzyskać fachowe porady dotyczące współpracy w nowej sytuacji gospodarczej z podmiotami funkcjonującymi na rynkach skandynawskich: Finlandii, Szwecji i Norwegii.
Omówimy też możliwości współpracy z podmiotami skandynawskimi w kontekście potencjału firm i pracowników z Ukrainy oraz procedury delegowania pracowników z Ukrainy do krajów skandynawskich.
Szczegóły i zapisy:
https://pfrr.pl/webinarium-solidarnizukraina-nowe-mozliwosci-wspolpracy-na-rynkach-skandynawskich-08-04-2022r/ 

3. Konsultacje #SolidarnizUkrainą – cykl indywidualnych konsultacji z zakresu zatrudniania cudzoziemców, dofinansowania miejsc pracy, dofinansowania rozwoju przedsiębiorstw oraz współpracy zagranicznej
Data: 14 kwietnia 2022

Konsultacje on-line z ekspertami mają na celu uzyskanie indywidualnych odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania.
Temat konsultacji:
• konsultacje dotyczące zatrudniania cudzoziemców
• konsultacje dotyczące zatrudniania osób niepełnosprawnych oraz cudzoziemców, wsparcia tworzenia miejsc pracy, dofinansowania podnoszenia kompetencji i kwalifikacji pracowników
• konsultacje dotyczące dofinansowania rozwoju przedsiębiorstw na szczeblu regionalnym i krajowym, aktualnie oferowane dotacje i pożyczki, zasady ubiegania się o wsparcie
• konsultacje dotyczące wychodzenia na rynki zagraniczne i nawiązywania nowych relacji biznesowych, formy promocji zagranicznej (online i osobiście, spotkania b2b, misje handlowe)
Szczegóły i zapisy:
https://pfrr.pl/konsultacje-solidarnizukraina-cykl-indywidualnych-konsultacji-z-zakresu-zatrudniania-cudzoziemcow/ 

Gdzie?
Online. Zapisy pod linkiem:
https://pfrr.pl/blok-webinariow-i-konsultacji-pod-haslem-solidarnizukraina/ 

Na każde spotkanie wymagana jest rejestracja za pomocą formularza on-line dostępnego pod w/w adresami.
Więcej informacji udzieli:
Karolina Anusiewicz, +48 666 022 869, email: anusiewicz@pfrr.pl 

 



Powrót