Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji
BIP   Zwiększ kontrast strony |   Wielkość czcionki podstawowa Wielkość czcionki zwiększona Wielkość czcionki podwójna | Facebook Youtube LinkedIn Instagram | Wersja językowa polska | Wersja językowa angielska
Strona główna / Aktualności / Automatyzacja i robotyzacja w MŚP z Polski Wschodniej – nabór wniosków do 26 września 2024 r.

Automatyzacja i robotyzacja w MŚP z Polski Wschodniej – nabór wniosków do 26 września 2024 r.

Do 26 września 2024 r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości  przyjmuje wnioski na wsparcie MŚP z makroregionu Polski Wschodniej w zakresie automatyzacji i robotyzacji, mające na celu zwiększenie innowacyjności procesów produkcji lub usług oraz produktywności.

Dofinansowanie mogą otrzymać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski Wschodniej, czyli z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego oraz części województwa mazowieckiego z wyłączeniem regionu warszawskiego stołecznego (m. st. Warszawa oraz powiaty: grodziski, legionowski, miński, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński).

Maksymalne dofinansowanie wynosi 3 000 000 zł. Poziom dofinansowania może sięgać 85% w zależności od rodzaju wydatku i pomocy.

Wsparcie obejmuje:

  • przeprowadzenie audytu technologicznego/diagnozy dojrzałości cyfrowej oraz opracowanie mapy drogowej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0, na podstawie której zostanie wdrożona innowacja procesowa lub produktowa,
  • działania inwestycyjne tj. zakup automatów, robotów oraz innych maszyn i urządzeń, a także oprogramowania,
  • wsparcie procesu instalacji i wdrożenia nabytych aktywów poprzez szkolenia i doradztwo.

Łączny budżet naboru wynosi 100 mln zł.

Więcej o konkursie TUTAJ

Dyżur Eksperta PARP Automatyzacja i robotyzacja w MŚP

W związku z ogłoszonym naborem wniosków o dofinansowanie projektów, których celem jest transformacja przedsiębiorstwa w kierunku Przemysłu 4.0 poprzez automatyzację i robotyzację procesów eksperci PARP będą odpowiadać na Państwa pytania związane z przygotowaniem wniosku o dofinansowanie i procedurą naboru.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego z osobami, które opracowały zasady naboru i na co dzień zajmują się oceną i wdrażaniem projektów.
Dyżury eksperckie odbywają się pod numerem infolinii: 22 574 07 07 lub 801 332 202 w komunikatach IVR prosimy wybrać 5 a następnie 5.
Terminy dyżurów eksperta:
Środy w godz. 10:00 – 12:00

Najważniejsze zasady naboru:



Powrót
*/