Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji
BIP   Zwiększ kontrast strony |   Wielkość czcionki podstawowa Wielkość czcionki zwiększona Wielkość czcionki podwójna Wersja językowa polska | Wersja językowa angielska
Strona główna / Aktualności / 6,67 mld zł dla firm z sektora MŚP na badania i innowacje: PARP ogłosił nabór do Ścieżki Smart

6,67 mld zł dla firm z sektora MŚP na badania i innowacje: PARP ogłosił nabór do Ścieżki Smart

Ścieżka Smart to pierwszy konkurs uruchamiany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki na lata 2021-2027 (FENG).

Od 21 lutego przedsiębiorcy z sektora mikro-, małych i średnich firm będą mogli złożyć wnioski o dofinansowanie do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Konkurs ma na celu wsparcie rozwoju działań badawczych i innowacyjnych polskich biznesów.

Ścieżka SMART to zupełnie nowa oferta dla przedsiębiorców. Skierowana jest do sektora MŚP, dużych przedsiębiorstw oraz konsorcjów naukowo-przemysłowych (organizacje i instytuty badawcze, organizacje pozarządowe, uczelnie i inne podmioty systemu szkolnictwa wyższego i nauki).
W ramach programu przewidziano kompleksowe wsparcie projektów, obejmujących m.in. działalność badawczo-rozwojową, wdrażanie innowacji, infrastrukturę B+R, cyfryzację, zazielenienie przedsiębiorstw, internacjonalizację oraz podwyższanie kompetencji.
Celem konkursu jest rozwój działań badawczych i innowacyjnych, wzmocnienie współpracy między biznesem a podmiotami naukowymi, skupiającej się m.in. na gospodarce niskoemisyjnej, zmianach klimatu oraz gospodarce o obiegu zamkniętym (GOZ).

PARP jest odpowiedzialna za realizację naborów skierowanych do mikro-, małych i średnich firm. W ramach konkursu Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w tym roku wesprze innowacyjne projekty polskich przedsiębiorców kwotą 6,67 mld zł z Funduszy Europejskich.

Pierwszy nabór do konkursu realizowanego przez PARP jest skierowany na realizację projektów indywidualnych MŚP.

Rozpoczęcie naboru wniosków przewidziano na 21 lutego 2023 r., okres przyjmowania dokumentów potrwa do 12 kwietnia 2023 r. W pierwszym naborze na dofinansowanie projektów, z ramienia PARP, przeznaczone będzie 4,45 mld zł.

Więcej informacji o konkursie, regulamin, kryteria oraz dokumenty do pobrania znajduje się na stronie PARP TUTAJ .

Kolejne nabory przewidziane przez PARP w ramach Ścieżki SMART ogłoszone będą:

30 marca 2023 r. – nabór dla pojedynczych MŚP
10 maja 2023 r. – nabór dla konsorcjów MŚP
6 czerwca 2023 r. – nabór projektów na rzecz dostępności dla pojedynczych MŚPPowrót