Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji
BIP   Zwiększ kontrast strony |   Wielkość czcionki podstawowa Wielkość czcionki zwiększona Wielkość czcionki podwójna | Facebook Youtube LinkedIn Instagram | Wersja językowa polska | Wersja językowa angielska
Strona główna / Nasi inwestorzy / MLEKPOL SM

MLEKPOL SM

adres
19-203 Grajewo
ul. Elewatorska 13
telefon +4886 273 04 00
telefon +48 86 272 37 31
e-mail mlekpol@mlekpol.com.pl
www https://mlekpol.com.pl/

MLEKPOL SM

Spożywcza

SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA MLEKPOL

Branża: spożywcza
Adres: 19-203 Grajewo, ul. Elewatorska 13
Tel: +48 86 273 04 00
Fax: +48 86 272 37 31

E-mail: mlekpol@mlekpol.com.pl

https://mlekpol.com.pl/


Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol została założona w 1980 r. w Grajewie, mieście leżącym na obszarze Zielonych Płuc Polski, gdzie znajduje się najcenniejsze w kraju i Europie unikalne środowisko przyrodnicze. W tym regionie występują największe hodowle krów mlecznych, od których pozyskiwane jest mleko najwyższej jakości, które następnie trafia do 7 zakładów na Podlasiu, stanowiących obecnie dokładnie połowę zakładów przetwórczych Spółdzielni.

W 2021 roku Mlekpol, jako pierwszy podmiot skupowy w Polsce, przekroczył pułap 2 miliardów litrów skupionego surowca. To ponad 5,5 miliona litrów mleka pozyskanych dziennie od dostawców-członków Spółdzielni.

Wiosną 2020 roku w Mrągowie uruchomiono Zakład Produkcji Sproszkowanych Wyrobów Mleczarskich, który umożliwia m. in. całkowite przetworzenie surowca na trwałe, dobrej jakości i specjalistyczne produkty proszkowe w dużych ilościach.

Zarówno produkty bezpośrednio skierowane do konsumentów, jak i te przeznaczone do dalszego przetwórstwa, codziennie trafiają również do wielu krajów Europy, Azji, Afryki oraz Ameryki Północnej i Południowej. Zagraniczni odbiorcy cenią sobie jakość, profesjonalizm oraz stabilność współpracy, jaką gwarantuje Mlekpol.