Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji
BIP   Zwiększ kontrast strony |   Wielkość czcionki podstawowa Wielkość czcionki zwiększona Wielkość czcionki podwójna Wersja językowa polska | Wersja językowa angielska
Strona główna / Aktualności / Webinarium: Jeśli nie waloryzacja to co? – Możliwe alternatywy włącznie z odstąpieniem – 17.11.2023 r.

Webinarium: Jeśli nie waloryzacja to co? – Możliwe alternatywy włącznie z odstąpieniem – 17.11.2023 r.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w webinarium on-line pod tytułem: Jeśli nie waloryzacja to co? – Możliwe alternatywy włącznie z odstąpieniem, które odbędzie się: 17 listopada 2023, 09:30 – 11:00.

Wykonawcy kontraktów budowlanych muszą mierzyć się od kilku lat z trudnościami związanymi m.in. z dynamicznie zmieniającym się otoczeniem gospodarczym, w tym rosnącymi cenami środków produkcji, częstymi zmianami legislacyjnymi czy też skutkami nierzetelnego realizowania kontraktu przez kontrahenta. Najpierw była epidemia COVID-19, a gdy jeszcze nie udało się uregulować jej skutków, to rynek dotknęła wojna w Ukrainie.
Powyższe okoliczności zwykle uniemożliwiają zrealizowanie inwestycji po kosztach przewidywanych w kalkulacji oferowanego wynagrodzenia, prowadząc do strat na kontrakcie.
Większość wykonawców stara się zawrzeć aneksy waloryzacyjne, jednak nie wszędzie się to udaje. Niekiedy oczekiwania Zamawiających w toku negocjacji czynią możliwość zawarcia aneksu czysto iluzoryczną.

W trakcie webinarium eksperci z Kancelarii JDP:
o Przedstawią kilka alternatyw do rozważenia przez wykonawców lub dostawców w razie odmowy waloryzacji wynagrodzenia przez zamawiającego;
o Rozważą podstawowe warunki skorzystania z waloryzacji sądowej lub odzyskania przynajmniej kosztów robót dodatkowych;
o Przeanalizują przesłanki odstąpienia i przyjrzymy się możliwościom wstrzymania się ze świadczeniem przez wykonawcę/dostawcę.
Powrót