Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji
BIP   Zwiększ kontrast strony |   Wielkość czcionki podstawowa Wielkość czcionki zwiększona Wielkość czcionki podwójna | Facebook Youtube LinkedIn Instagram | Wersja językowa polska | Wersja językowa angielska
Strona główna / Aktualności / Suwalska SSE S.A.: do Polskiej Strefy Inwestycji dołączyły dwie Spółki, które będą inwestować w powiecie węgrowskim.

Suwalska SSE S.A.: do Polskiej Strefy Inwestycji dołączyły dwie Spółki, które będą inwestować w powiecie węgrowskim.

W ostatnim tygodniu Zarząd SSSE S.A. wydał dwie decyzje o wsparciu. Do Polskiej Strefy Inwestycji dołączyły dwie Spółki, które będą inwestować w powiecie węgrowskim.

Santiss Group Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, zajmuje się produkcją artykułów higieniczno-kosmetycznych.

W ramach nowej inwestycji, mającej na celu zwiększenie istniejącego zakładu produkcyjnego, Spółka planuje zakup nieruchomości, wybudowanie hali magazynowej, pomieszczeń biurowo-socjalnych oraz nowej hali produkcyjnej, do które zostanie przeniesiona obecna linia produkcyjna, częściowo zmodernizowana raz nowa linia do produkcji wyrobów.

Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych o łącznej wartości 7 mln zł oraz zwiększenie zatrudnienia o 12 nowych pracowników.
Inwestycja będzie realizowana w miejscowości Łopianka, gmina Łochów, powiat węgrowski w województwie mazowieckim.
Więcej o Santiss Group Sp. z o.o. http://santissgroup.com/pl/ 

Kolejnym inwestorem, który otrzymał decyzję o wsparciu jest TRIOL POLAND Sp. z o.o.

Nowa inwestycja, polegająca na zwiększeniu zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu, będzie realizowana w miejscowości Ostrówek w powiecie węgrowskim w województwie mazowieckim.
Przedsiębiorca poniesie koszty kwalifikowane w wysokości 40 mln zł oraz zwiększy zatrudnienie o 105 nowych pracowników.

W ramach nowej inwestycji Spółka przewiduje zakup sąsiadującej z zakładem nieruchomości, wybudowanie hal produkcyjno-magazynowych, zakup nowych maszyn i urządzeń, modernizację środków trwałych oraz zakup wartości niematerialnych i prawnych.
Przedmiotem działalności TRIOL POLAND Sp. z o.o. jest produkcja przetwornic częstotliwości niskiego i średniego napięcia do sterowania i oszczędzania energii podczas pracy silników asynchronicznych i synchronicznych, sprzętu do wydobycia ropy naftowej na powierzchni i pod wodą, systemów dozowania wgłębnego do pompowania i napędzania sprzętu, instalacji elektrycznych systemów pomp nurnikowych oraz rozwiązań programowych do automatyzacji produkcji.
Więcej o TRIOL POLAND Sp. z o.o. https://triolcorp.eu/pl 

 

 

Decyzja o wsparciu wydana SSSE PSIPowrót