Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji
BIP   Zwiększ kontrast strony |   Wielkość czcionki podstawowa Wielkość czcionki zwiększona Wielkość czcionki podwójna | Facebook Youtube LinkedIn Instagram | Wersja językowa polska | Wersja językowa angielska
Strona główna / Aktualności / Schneider Polska-Technika Samochodowa i Kontenerowa Sp. z o.o. z Decyzją o Wsparciu

Schneider Polska-Technika Samochodowa i Kontenerowa Sp. z o.o. z Decyzją o Wsparciu

W dniu wczorajszym zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A  wydał Decyzję o Wsparciu przedsiębiorcy Schneider Polska-Technika Samochodowa i Kontenerowa Sp. z o.o., który tym samym dołączył do Polskiej Strefy Inwestycji.

Nowa inwestycja, która będzie realizowana w Ostrowi Mazowieckiej ma na celu zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu zajmującego się produkcją elementów i podzespołów do podwozi i nadwozi samochodów ciężarowych i dostawczych oraz urządzeń rolniczych  Dodatkowo firma świadczyć będzie również usługi w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych. Spółka planuje m.in.: zakup maszyn i urządzeń sterowanych numerycznie jak np. wycinarki laserowe 2D, czy laserowe wycinarki do rur i profili.  
W celu realizacji nowej inwestycji przedsiębiorca zadeklarował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 10 800 000 zł oraz  zwiększenie zatrudnienia o 2 nowych pracowników.

Życzymy firmie Schneider Polska-Technika Samochodowa i Kontenerowa Sp. z o.o. wielu sukcesów zawodowych.

Powiaty: ostrowski, sokołowski, węgrowski i łosicki z województwa mazowieckiego wchodzą w skład obszaru zarządzanego przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A., do którego przynależy też całe woj. podlaskie oraz powiaty ełcki i gołdapski z woj. warmińsko-mazurskiego

Przedsiębiorcy prowadzący tu działalności gospodarczą: produkcyjną oraz usługową, w zakresie wybranych usług dla biznesu, mogą skorzystać ze wsparcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Istotną korzyścią dla przedsiębiorców, którzy uzyskają Decyzję o Wsparciu jest zwolnienie w podatku PIT lub CIT w wysokości 70% wartości inwestycji dla mikro i małego przedsiębiorcy, 60 % dla średniego przedsiębiorcy i 50% dla dużych przedsiębiorstw, z wyjątkiem powiatu ostrowskiego, gdzie zwolnienie z podatku PIT lub CIT wynosi dla mikro i małego przedsiębiorcy – 60% wartości inwestycji, dla średniego – 50%, zaś duży przedsiębiorca może skorzystać ze zwolnienia do 40% wartości inwestycji. .

Zachęcamy przedsiębiorców do kontaktu z biurami w Ełku lub Suwałkach.Powrót