Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji
BIP   Zwiększ kontrast strony |   Wielkość czcionki podstawowa Wielkość czcionki zwiększona Wielkość czcionki podwójna Wersja językowa polska | Wersja językowa angielska
Strona główna / Aktualności / PSI 2023 – podsumowanie roku

PSI 2023 – podsumowanie roku

Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało wyniki Polskiej Strefy Inwestycji za 2023 r.

W minionym roku spółki zarządzające obszarami wydały łącznie 536 decyzji o wsparciu na inwestycje o wartości 18,3 mld zł. Przedsiębiorcy zadeklarowali utworzenie 7 175 nowych miejsc pracy.

To dobry rok dla PSI.  W porównaniu do 2022 r. odnotowano wzrost liczby decyzji o 20% . Widoczny jest także zwiększony udział projektów z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).
Więcej informacji podsumowującej Polską Strefę Inwestycji w 2023 r. na stronie MRiT TUTAJ

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. w 2023 r. wydała 23 decyzje o wsparciu.

Mimo zagrożenia za naszą wschodnią granicą, przedsiębiorcy z obszaru SSSE S.A. chętnie korzystają ze wsparcia w postaci zwolnienia podatkowego.
Inwestują, aby zwiększyć zdolność produkcyjną swoich zakładów, czy zdywersyfikować produkcję. Dzięki wsparciu z PSI powstaną też nowe zakłady produkcyjne w północno-wschodniej Polsce.

Wśród inwestorów, którzy otrzymali decyzje o wsparciu od Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w 2023 roku, było 16 przedsiębiorców z polskim kapitałem. Również przedsiębiorcy z zagranicznym kapitałem inwestowali na obszarze SSSE SA. To m.in. inwestorzy  z kapitałem luksemburskim, z kapitałem włoskim, ukraińskim, litewskim, niderlandzkim i fińskim.
Przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie nakładów inwestycyjny w łącznej kwocie 362 204 692 zł, utworzenie 371 miejsc pracy i utrzymanie 2580 miejsc pracy.

Życzymy wszystkim przedsiębiorcom by rok 2024 r.  przyniósł wiele sukcesów zawodowych i satysfakcji z realizowanych celów.Powrót