Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji
BIP   Zwiększ kontrast strony |   Wielkość czcionki podstawowa Wielkość czcionki zwiększona Wielkość czcionki podwójna | Facebook Youtube LinkedIn Instagram | Wersja językowa polska | Wersja językowa angielska
Strona główna / Aktualności / Przedsiębiorca z branży meblarskiej otrzymał decyzję o wsparciu

Przedsiębiorca z branży meblarskiej otrzymał decyzję o wsparciu

Suwalska Specjalna Stref Ekonomiczna S.A. wydała  kolejną decyzję o wsparciu. Otrzymał ją przedsiębiorca z Białegostoku 13 VIP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa.
Nowa inwestycja będzie polegała na zwiększeniu zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu. W jej ramach przedsiębiorca zadeklarował poniesienie nakładów kwalifikowanych w wysokości 4 mln 850 tyś zł oraz zwiększenie zatrudnienie o 1 pracownika.
Firma 13 VIP działa w branży meblarskiej, która jest jedną z branż wiodących na obszarze zarządzanym przez SSSE S.A. obejmującym całe województwo podlaskie, powiaty ełcki i gołdapski województwa warmińsko-mazurskiego oraz 4 powiaty województwa mazowieckiego: łosicki, ostrowski, sokołowski i węgrowski.

Od 1stycznia 2022 r. przedsiębiorcy z całego obszaru zarządzanego, z wyjątkiem powiatu ostrowskiego, mogą uzyskać wsparcie w postaci zwolnienie w podatku PI/CIT nawet do 70 % wartości zainwestowanego kapitału. Jest to najwyższy poziom pomocy publicznej w kraju.
Natomiast przedsiębiorcy z powiatu ostrowskiego mogą uzyskać wsparcie w postaci zwolnienie w podatku PI/CIT do 60 % wartości zainwestowanego kapitału.

Dodatkowo od 1 styczna br. zostały obniżone minimalne koszty kwalifikowane, do poniesienia których jest zobowiązany przedsiębiorca oraz zmienione kryteria jakościowej.

Szczegóły TUTAj

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców planujących inwestycje w firmę do kontaktu https://www.ssse.com.pl/kontakt.htm

Decyzja o wsparciu wydana SSSE PSIPowrót