Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji
BIP   Zwiększ kontrast strony |   Wielkość czcionki podstawowa Wielkość czcionki zwiększona Wielkość czcionki podwójna | Facebook Youtube LinkedIn Instagram | Wersja językowa polska | Wersja językowa angielska
Strona główna / Aktualności / Nowa mapa pomocy regionalnej – wsparcie przedsiębiorców w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Nowa mapa pomocy regionalnej – wsparcie przedsiębiorców w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Od 2022 roku w związku ze zmianą wytycznych Komisji Europejskiej, zmienił się wymiar regionalnej pomocy inwestycyjnej (RPI) dla przedsiębiorców i inwestorów. Obecna wersja mapy, zaakceptowana przez Komisję Europejską, zwiększa maksymalną wartość pomocy dla wybranych regionów.

Na obszarze zarządzanym przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. przedsiębiorcy, inwestujący w województwie podlaskim i w powiatach ełckim i gołdapskim z województwa warmińsko-mazurskiego, nadal mogą liczyć na 50% wsparcia, tak jak w ramach poprzedniej mapy.
Do grona obszarów z najwyższą pomocą dołączają powiaty z województwa mazowieckiego, tj.: łosicki, sokołowski i węgrowski, gdzie intensywność wsparcia również wyniesie do 50%.
Natomiast w powiecie ostrowskim (województwo mazowieckie) również wzrosła intensywność wsparcia – do 40%.

Tak jak w przypadku poprzedniej mapy pomocy regionalnej, tak również w nowej mapie wsparcia, przedsiębiorstwa z sektora MŚP otrzymują dodatek związany z intensywnością pomocy. Maksymalna intensywność pomocy regionalnej ulega podwyższeniu o 10 pp. dla średnich przedsiębiorstw (zatrudniających między 50 a 250 osób i o rocznym obrocie nie przekraczającym 50 mln euro). Z kolei o 20 pp. wzrasta limit pomocy dla mikro- lub małych firm.

W przypadku inwestycji na obszarze zarządzanym przez SSSE S.A. kwota niezapłaconego podatku może wynieść nawet 70% wartości kosztów kwalifikowanych.

Pomoc może być udzielona, jeżeli przedsiębiorca złoży odpowiedni wniosek o wydanie decyzji o wsparciu.

Zachęcamy do składania wniosków o wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Wszystkie informację dotyczące procedury uzyskania wsparcia znajdują się TUTAJ

KONTAKT:Powrót