Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji
BIP   Zwiększ kontrast strony |   Wielkość czcionki podstawowa Wielkość czcionki zwiększona Wielkość czcionki podwójna | Facebook Youtube LinkedIn Instagram | Wersja językowa polska | Wersja językowa angielska
Strona główna / Aktualności / Dostępność Plus – Europejskie pożyczki dla przedsiębiorców na dostępność

Dostępność Plus – Europejskie pożyczki dla przedsiębiorców na dostępność

Polska Fundacja Przedsiębiorczości oferuje przedsiębiorstwom, niezależnie od kategorii, tj. mikro-, małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom, pożyczki na dostępność, z możliwością umorzenia części kapitału, bez żadnych dodatkowych opłat i prowizji, w ramach projektu „Dostępność Plus – Europejskie pożyczki dla przedsiębiorców” z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

Efektem projektu będzie poprawa dostępności przez przedsiębiorstwa.

  • Kwota pożyczki: do 1.000.000,00 zł (jeden pożyczkobiorca może skorzystać z kilku pożyczek, które łącznie nie przekraczają 1 mln zł)
  • Okres spłaty:

– do 7 lat (dla pożyczek do 500 tys. zł),

– 10 lat (dla pożyczek powyżej 500 tys. zł)

Okres karencji: do 12 miesięcy, przy czym karencja nie wydłuża okresu spłaty pożyczki

  • Oprocentowanie: 0,15% w całym okresie spłaty
  • Cel pożyczki: zapewnienie finansowania dla przedsiębiorców, którzy chcą zwiększyć dostępność prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej.

Pożyczka może zostać przeznaczona na finansowanie inwestycji przedsiębiorców w zakresie poprawy dostępności ich działalności gospodarczej, w tym umożliwienia dostosowania do wymogów określonych w przepisach prawa.

Finansowaniu z pożyczki mogą podlegać Przedsięwzięcia, które mają na celu poprawę dostępności architektonicznej, cyfrowej i komunikacyjno-informacyjnej przedsiębiorstwa dla osób ze szczególnymi potrzebami, m.in. w zakresie:

a) siedziby lub miejsca prowadzenia działalności gospodarczej,

b) sposobu lub formy prowadzenia działalności gospodarczej,

c) produktów i usług będących przedmiotem działalności gospodarczej.

Jako moduł uzupełniający do części inwestycyjnej pożyczki, do wysokości 20% kwoty pożyczki mogą być finansowane szkolenia dla pracowników przedsiębiorstw w zakresie dostępności.

Zakres inwestycji winien wynikać z audytu dostępności ex-ante (czyli analizy występujących barier zawierającej propozycje rozwiązań mających te bariery złagodzić lub wyeliminować).

Przed udzieleniem pożyczki wymagane jest przeprowadzenie audytu dostępności ex-ante w zakresie inwestycji finansowanej z udzielonej pożyczki.

Przykładowymi kategoriami kosztów możliwymi do sfinansowania są w szczególności:

a) zakup lub zlecenie wykonania audytu dostępności ex-ante,

b) zakup lub zlecenie wykonania audytu dostępności w rozumieniu art. 15 ust. 2 pkt 1 ustawy o zapewnianiu dostępności,

c) zakup robót i materiałów budowlanych,

d) zakup, wytworzenie i koszty montażu i uruchomienia środków trwałych,

e) zakup usług IT związanych z poprawą dostępności cyfrowej,

f) zakup wartości niematerialnych i prawnych,

g) szkolenie w zakresie dostępności,

e) nadzór inwestorski.

  • Umorzenia kapitału pożyczki: Po spełnieniu warunków określonych w Regulaminie przewidziane zostały umorzenia części kapitału pożyczki pozostającego do spłaty w łącznej wysokości do 30% wartości pożyczki:

– 15% kapitału pożyczki po prawidłowym zrealizowaniu inwestycji i rozliczeniu wydatków finansowanych pożyczką. Spełnienie kryterium wymaga potwierdzenia poprawy dostępności przez Partnera Finansującego (Polska Fundacja Przedsiębiorczości);

– 15% kapitału pożyczki w przypadku uzyskania certyfikatu dostępności w rozumieniu art. 19 ustawy o zapewnianiu dostępności. Certyfikat uprawniający do umorzenia powinien być uzyskany po złożeniu wniosku o pożyczkę dla przedsiębiorców na dostępność.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty do pobrania znajdują się TUTAJ



Powrót
*/