Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA | Polska Strefa Inwestycji
BIP   Zwiększ kontrast strony |   Wielkość czcionki podstawowa Wielkość czcionki zwiększona Wielkość czcionki podwójna | Facebook Youtube LinkedIn Instagram | Wersja językowa polska | Wersja językowa angielska
Strona główna / Aktualności / COMAXEL i STAOIL korzystają z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

COMAXEL i STAOIL korzystają z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA wydał kolejne dwie decyzję o wsparciu.
Pierwszą otrzymała firma COMAXEL Sp. z o.o. Nowa inwestycja zostanie zrealizowana w miejscowości Niedrzwica, gmina Gołdap i będzie miała na celu zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu. W związku z realizacją inwestycji COMAXEL poniesie koszty kwalifikowane w wysokości 3 275 000 zł oraz zwiększy zatrudnienie- obecnie na poziomie 33 pracowników o 6 nowych.
Przedmiotem działalności w ramach nowej inwestycji będzie szeroko rozumiana produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych takich jak rotory, arkusze prepreg, elementy łodzi i innych jednostek pływających oraz ich wyposażenia m.in.: bomy, drążki, koła sterowe, formy krzeseł konsole nawigacyjne i inne.
Więcej o COMAXEL http://comaxel.com/ 

Kolejną decyzję o wsparciu otrzymał ją przedsiębiorca Staoil Sp. z o.o. Nowa inwestycja, realizowana w miejscowości Kosów Lacki, polegać będzie na zwiększeniu zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu. W tym celu Staoil poniesie koszty kwalifikowane w wysokości 99 896 900,00 zł oraz zwiększy zatrudnieni-obecnie na poziomie 54 pracowników – o 5 nowych pracowników. Przedmiotem działalności w ramach nowej inwestycji będzie produkcja oleju rzepakowego surowego i poekstrakcyjnej śruty rzepakowej. W zakładzie objętym inwestycją będzie prowadzona również działalność badawczo-rozwojowa dotycząca prac nad zwiększeniem efektywności produkcji oraz jakości wytwarzanych wyrobów.
Staoil Sp. z o.o. została zarejestrowana w 2010 r. Działa ona na terenie województwa mazowieckiego, w Kosowie Lackim. Zakład Przetwórstwa Nasion Oleistych jest jednym z najbardziej nowoczesnych zakładów produkcji oleju rzepakowego w kraju. Oddany do eksploatacji wiosną 2015 roku składa się z : magazynów ziarna rzepaku, działu tłoczni, działu ekstrakcji oraz magazynów na wyroby gotowe (olej i śrutę).

Zastosowanie zaawansowanych technologii tłoczenia i ekstrakcji pozwala firmie otrzymywać olej najwyższej jakości, spełniający oczekiwania odbiorców. Staoil Sp. z o.o. jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju, które skupia przedstawicieli wiodących firm przemysłu tłuszczowego w kraju.
Więcej o Staoil Sp. z.o.o. https://www.staoil.pl/ 

 

 Powrót